icon

Retro Arch

1.9.0 için
Windows

3.3

4

Tümünü taklit etmek için tek bir emülatör

203k

Bu uygulamayı oyla

X
RetroArch, sadece Playstation ya da SuperNintendo gibi tek bir konsol oyununa odaklanmayan özel bir emulatördür. Onun yerine, farklı konsolları ve oyunları içerir, ve farklı platformlardan binlerce oyunu mükemmel şekilde taklit eder.

Şaşırtıcı konsol listesi (parantez içindekiler kullanılan emulatörleri içerir) şunları içerir: Playstation 1 (PCSX ReARMed), Super Nintendo (SNES9x Next), Nintendo Entertainment System (FCEUmm / NEStopia), GameBoy / GameBoy Color (Gambatte), GameBoy Advance (VBA Next), Arcade (Final Burn Alpha), Neo Geo Pocket Color (Mednafen NGP), Virtual Boy (Mednafen VB), Sega Genesis/Mega Drive (Genesis Plus GX), Sega Master System/Sega Game Gear (Genesis Plus GX), Sega CD / Mega CD (Genesis Plus GX), PC Engine / PC Engine CD (Mednafen PCE Fast), WonderSwan Color / Crystal (Mednafen Wonderswan).

Tüm bu video oyun konsol kataloğu yetmezmiş gibi, RetroArch Android ayrıca Doom 1, Doom 2, Ultimate Doom ve Final Doom'u mükemmel bir şekilde taklit eder. Sebep şu ki Doom'u taklit etmeden emulatörlerin kralı olamazsınız.

Ancak, RetroArch herhangi bir video oyunun ROM'uyla gelmez. Emulatörler bir dizi Libretto klasörleri içinde gelir, fakat başka bir websitesinden ayrı olarak ROMları indirmeniz gerekir.

RetroArch şimdiye kadar mevcut olan emulatörler arasında en iyisidir. Diğer emulatörler bir ya da iki farklı konsolun kataloguna erişim salar, ancak RetroArch binlerce oyunu taklit edebilir.
X